ترانه وفایی در برنامه رادیو کتاب از رادیو فرهنگ

مصاحبه رادیو کتاب (رادیو فرهنگ) با ترانه وفایی مدیرمسئول انتشارات او

برنامه عصرگاهی رادیو فرهنگ با موضوع كتاب و ترجمه- ترجمه كتاب های فلسفی برای كودكان با حضور دکتر ترانه وفایی مدیرمسئول انتشارات او و مترجم آثاری از مطرح ترین آثار در این حوزه. از جمله مجموعه کتاب های داستان های فلسفی جهان نوشته میشل پیکمال و همینطور مجموعه فلسفه را بچشیم نوشته ی میشل پوئش و بریژیت لابه. ترانه وفایی آثار گوناگون دیگری را در این عرصه توسط انتشارات او در اختیار عزیزان و علاقمندان به این موضوع قرار داده است. کتاب هایی که به زبانی ساده نگاه فلسفی و شیوه ی اندیشیدن را به کودکان و نوجوانان آموزش می دهد. به عنوان نمونه کتاب های فلسفه برای فرزندم، نوشته روژه پل دروآ، اولین کتاب خردمندی من نوشته ی میشل پیکمال و…. از مطرح ترین آثار در فضای نشر امروز ایران است. در این برنامه ی رادیو کتاب که توسط رادیو فرهنگ تولدی می شود، ترانه وفایی و احسان عباسلو گفتگویی تخصصی در مورد موضوع ترجمه ی کتاب های فلسفی برای کودکان می پردازند.

ترانه وفایی در برنامه رادیو کتاب از رادیو فرهنگ
ترانه وفایی در برنامه رادیو کتاب از رادیو فرهنگ

در این برنامه ترانه وفایی مدیرمسئول انتشارات او، به بررسی وضعیت فعلی بازار کتاب ایران در خصوص فلسفه برای کودکان می پردازد و به دلایل اهمیت این موضوع در شراسط کنونی اشاره می نماید. ایشان همچنان با معرفی آثار ترجمه شده توسط خود در این حوزه ی تخصصی می پردازد و دلایل اهمیت این آثار را بررسی می کند. از جمله دو مجموعه ی مهم داستان های فلسفی جهان و فلسفه را بچشیم.


در این جا می توانید شنونده ی این برنامه باشید:

این برنامه روز دوشنبه 24 تیر 1398 ساعت 19:30  از طریق شبکه سراسری رادیو فرهنگ پخش شده است.

ترانه وفایی در برنامه رادیو کتاب از رادیو فرهنگ
ترانه وفایی در برنامه رادیو کتاب از رادیو فرهنگ

منبع: رادیو فرهنگ

دیدگاه‌ها

یک پاسخ به “مصاحبه رادیو کتاب (رادیو فرهنگ) با ترانه وفایی مدیرمسئول انتشارات او”

  1. فاطمه نیم‌رخ
    فاطمه

    مصاحبه ی بسیار ارزشمند شما را گوش دادم و دیدگاهم نسبت به فلسفه بسیار متفاوت تر از قبل شد. خیلی خوشحال تر شدم که مصاحبه را برای دانلود قرار دادید تا برای دوستان مشتاقی که موفق به شنیدنش نشدند بفرستم. موفق و سربلند باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *