زادروز آندریا بوچلی خواننده بزرگ اپرا

آندریا بوچلی
آندریا بوچلی

آندریا بوچلیAndrea Bocelli ) خوانندهٔ بزرگ تنور  در  ۲۲ سپتامبر ۱۹۵۸ در روستایی در شهر لایاتیکو در توسکانی بدنیا آمد.

 

آندریا بوچلی از کودکی به موسیقی علاقه فراوانی داشت، در ۶ سالگی نواختن پیانو را آغاز نمود و سپس به آموختن ساز های دیگری همچون فلوت و ساکسیفون نیز روی آورد در عین حال همواره به خواندن علاقه زیادی نشان می‌داد.

آندریا بوچلی در ۱۲ سالگی بر اثر حادثه‌ای که در زمین ورزش هنگام فوتبال کردن اتفاق افتاد، برای همیشه بینایی چشمان خود را از دست داد.

آندریا بوچلی در ۱۴ سالگی اولین جایزه موسیقی خود را دریافت نمود واین نقطه شروعی برای موفقیت های بعدی او بود.

آندریا بوچلی پیش ازآنکه وارد دانشگاه پیزا شود در چندین جشنواره جوانان شرکت کرد و موفق به گسب چندین جایزه ونیز شد.

 

در دانشگاه پیزا آندره آ رشته حقوق را برگزید ولی چون وضع مالی چندان خوبی نداشت، عصر ها در یک بار، پیانو می‌نواخت و آثاری از  دین مارتین، فرانک سیناترا و ادیث پیاف را می‌خواد تا بتواند شهریه دانشگاه را پرداخت کند اما موفق شد تا مدرک دکترا پیش رود.

 

در سال ۱۹۹۲ اتفاق جالبی افتاد، Zucchero  خواننده ایتالیایی آهنگ دو نفره ای نوشته بود و از پاواروتی درخواست کرده بود که در این آهنگ همراه او بخواند. در آن وقت Zucchero جلسه ای تشکیل داد و از چند تنور خواست تا به عنوان  دمو این آهنگ را بخوانند. او می‌خواست بهترین دموی ضبط شده را برای پاوارتی بفرستد تا او دقیقا با نحوه خواندن و ریتم آهنگ آشنا شود.

او دموی ضبط شده با صدای آندریا بوچلی را برای پاواروتی فرستاد و بعد از مدتی پاوارتی جواب داد که بهتر است این آهنگ را آندریا بوچلی به جای من بخواند!

سرانجام این آهنگ ضبط شد،  و یکی از محبوت ترین آهنگ های اروپا در آن زمان گردید.

 

آندریا بوچلی در چند فستیوال موسیقی شرکت کرد و جوایز بسیاری دریافت نمود.  در سال ۱۹۹۴ در کنسرت خیریه پاواروتی شرکت کرد و یک آهنگ دو نفره با وی اجرا نمود.

و سر انجام صدای دلنشین و جادویی آندریا بوچلی موفقیت های پی در پی را برای او به ثمر آورد.

 

آندریا به عنوان اولین خواننده کلاسیک، در بخش بهترین خواننده جدید، نامزد جایزه گرمی شد همچنین نام او برای آلبوم Sacred Arias در کتاب گینس موسیقی ثبت شد زیرا همزمان ۳ سه جایگاه اول در چارت موسیقی کلاسیک آمریکا را به دست آورده بود.

۱۳ آلبوم پاپ و کلاسیک و ۸ اپرای کامل، از آندریا بوچلی انتشار یافته است،  بیش از ۷۰ میلیون کپی از آثارش فروخته شده و در نتیجه در تاریخ موسیقی کلاسیک نام آندریا بوچلی را به عنوان پرفروش ترین خواننده کلاسیک ثبت نموده است.

 

سلن دیون خواننده مشهور درباره آندریا بوچلی گفت : اگر خداوند آواز میخواند، صدایش مانند آندریا بوچلی بود.

 

 

آندریا بوچلی

 آندره آ بوچلی

 

منابع : ویکی پدیا / دهلچی

 


منتشر شده

در

توسط

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *