نان ابری در پژوهشنامه ادبیات کودک و نوجوان

انتشارات او - نان ابری - روی جلدنان ابری پرواز تخیلی کودکانه است؛ بیان شیوه ای از زندگی است، همان طور که دوست داریم باشد؛ نوعی رهایی از واقعیت های کسل کننده و غیر قابل تحمل  دور و بر است.
شلوغی و ترافیک سنگین زندگی شهری چیزی است که شخصیت های داستان نان ابری را به ستون آورده. تکه ابر کوچکی در آسمان بهانه ای می شود تا نویسنده به دنیای درونی دو خواهر کوچولو نزدیک شود وبا کمک تصاویر بسیار زیبا، آن ها را به آرزوهای شان برساند. نان ابری، سبک شدن و پرواز کردن، و سرانجام رساندن نان ابری به پدر، که لابه لای شلوغی خیابان گیره افتاده است، تجربه ی شیرینی است. خواندن این کتاب تخیل کودکان را تقویت می کند و به آن ها نشان می دهد که می شود با تخیل زیبا از مشکلات دوروبر کمی فاصله گرفت واحساس لذت وسبکی کرد.
کتاب نان ابری موفقیت هایی به دست آورده: نویسنده و تصویرگر کتاب، هی نه بک، با کتاب نان ابری، در سال 2005، در بخش داستانی جشنواره ی بین الملی کتاب کودکان بولونیا، مقام نخست تصویرگری را از آن خود نمود.
هم چنین، سریال انیمیشن سه بعدی کتاب نان ابری در جشنواره بین المللی انسی فرانسه  شرکت کرده وتوانسته به مرحله نهایی راه پیدا کند.

پژوهشنامه ادبیات کودک و نوجوان سال پانزدهم شماره 7

[av_button label=’درباره کتاب بیشتر بدانید’ link=’page,2169′ link_target=” size=’small’ position=’center’ icon_select=’yes’ icon=’ue84f’ font=’entypo-fontello’ color=’theme-color’ custom_bg=’#444444′ custom_font=’#ffffff’ av_uid=’av-3wqx55′]

[av_button label=’خرید کتاب’ link=’product,1458′ link_target=” size=’small’ position=’center’ icon_select=’yes’ icon=’ue859′ font=’entypo-fontello’ color=’theme-color’ custom_bg=’#444444′ custom_font=’#ffffff’ av_uid=’av-381n95′]

 

 

منبع : سایت کتابک


منتشر شده

در

توسط

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *