کتابخانه کنگره آمریکا

کتاب‌هایی که کشور آمریکا را شکل دادند

 

کتابخانه کنگره آمریکا نمایشگاهی تشکیل داده است و در آن آثاری را عرضه می‌کند که معتقد است در شکل‌دهی فرهنگ این کشور نقش به سزایی داشته‌اند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، کتابخانه کنگره آمریکا در حال برگزاری نمایشگاهی برای بزرگداشت جایگاه کتاب است. این نمایشگاه حدود 90 کتاب را با عنوان «آثاری که آمریکا را شکل دادند» عرضه می‌کند. در این مطلب به چند مورد از آثار داستانی شناخته‌شده حاضر در فهرست این نمایشگاه اشاره می‌کنیم.

رمان‌های آمریکایی بسیاری در این فهرست وجود دارد. «ماجراهای هاکلبری‌فین» نوشته «مارک تواین» اولین کتاب در این فهرست است. از دیگر رمان‌های حاضر در این فهرست می‌توان به «محبوب» نوشته «تونی موریسون»، «آوای وحش» نوشته «جک لندن»، «ناتور دشت» نوشته «جی. دی . سالینجر»، «زنگ‌ها برای که به صدا درمی‌آیند» نوشته «ارنست همینگوی»، «بر باد رفته» نوشته «مارگارت میچل»، «خوشه‌های خشم» نوشته «جان اشتاین‌بک»، «گتسبی بزرگ» نوشته «اسکات فیتزجرالد»، «در کمال خونسردی» نوشته «ترومن کاپوتی»، «جنگل» نوشته «آپتون سینکلر»، «زنان کوچک» نوشته «لوئیسا آلکات»، «موبی دیک» نوشته «هرمان ملویل»، «ننگ داغ» نوشته «ناتانائیل هاوثورن»، «کشتن مرغ مقلد» نوشته «هارپر لی»، «خشم و هیاهو» نوشته «ویلیام فاکنر»، و «کلبه عمو تُم» نوشته «هریت بیچر استو» اشاره کرد.

همه این آثار توسط مترجمان ایرانی همچون «سیمین دانشور»، «پریوش شهامت»، «شاهرخ مسکوب»، «شیرین‌دخت دقیقیان»، «نجف دریابندری»، «پرویز داریوش»، «کریم امامی»، «صالح حسینی»، «احمد کریمی» و دیگر مترجمان مطرح، ترجمه شده و در بازار کتاب ایران موجود است.

 

کتابخانه کنگره آمریکا
کتابخانه کنگره آمریکا

 

منبع: خبرگزاری کتاب ایران ( ایبنا )

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *