بخشی از کتاب استفاده از زمان و هدر دادنش از مجموعه ی فلسفه را بچشیم

استفاده از زمان و هدر دادنش اولین عنوان از مجموعه‌ی فلسفه را بچشیم بود که سال ها قبل توسط انتشارات او منتشر شد. این کتاب بسیار دوست داشتنی مفاهیمی مهم را برای اندیشیدن در اختیار ما می‌گذارد. مفاهیمی جدی با زبانی بسیار ساده. آنقدر ساده که مناسب 9 ساله ها باشد و آنقدر جدی که حتا 99 ساله ها را هم جذب خود می کند! این اثر توسط میشل پوئش و بریژیت لابه نوشته و توسط دکتر ترانه وفایی ترجمه شده است. از این مجموعه عناوین دیگری هم توسط این انتشارات منتشر و در دست نشر قرار دارد.

 


با هم بخشی از این کتاب را بخوانیم :

 

 

انتشارات-او---استفاده-از-زمان-و-از-دست-دادنشزمانِ خالی؛ بعضی اوقات ما اسمش را «زمان مرده» هم می‌گذاریم، مثل اینکه هیچ کاری نکردن، تقریباً مثل مردن است. مسلماً برای همین است که آدم‌ها فکر می‌کنند زمانی که خیلی مشغولند، زمان زنده ی زندگی است.
از طرفی، بزرگتر‌ها دوست ندارند ببینند که بچّه‌ها چه کاری انجام می‌دهند. آن‌ها دوست ندارند بچّه‌ها همین طوری بچرخند. آن‌ها طوری برای بچّه‌ها برنامه ریزی می‌کنند که زمان خالی نداشته نباشند. همین کار را هم برای خودشان می‌کنند.
زمان، آرام آرام آدم‌ها را بهطرف پیری و مرگ می‌برد. آدم‌ها می‌دانند که روزی زمانشان روی کرهی زمین به پایان می‌رسد. شاید از همین می‌ترسند. آن‌ها به خود می‌گویند که اگر بدون وقفه حرکت کنند و اگر وقتشان را تا سرحد امکان پر کنند، دیگر متوجه گذشت آن نمی‌شوند. آن‌ها تصورشان این است که اگر گذشت زمان را ببینند و زمان خالی داشته باشند، قسمتی از زندگی خود را از دست می‌دهند.

برای خیلی از مردم، معنای از دست دادن زمان مخالف «استفاده» از زندگی است. ولی بهره بردن از زندگی یعنی چه؟ آیا معنایش این است که بدون وقفه، زمان را پر کنیم، با سرعت زندگی کنیم و هزاران کار انجام دهیم؟

 


 

[av_button label=’خرید کتاب’ link=’product,1468′ link_target=” size=’medium’ position=’center’ icon_select=’yes’ font=’entypo-fontello’ color=’theme-color’ custom_bg=’#444444′ custom_font=’#ffffff’ av_uid=’av-3isrtp’]

[av_button label=’اطلاعات بیشتر’ link=’manually,http://www.oupublic.com/%D9%81%D9%84%D8%B3%D9%81%D9%87-%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%DA%86%D8%B4%DB%8C%D9%85-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%88-%D9%87%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D8%A7/’ link_target=” size=’medium’ position=’center’ icon_select=’yes’ font=’entypo-fontello’ color=’theme-color’ custom_bg=’#444444′ custom_font=’#ffffff’ av_uid=’av-2vjd7x’]

استفاده از زمان و از دست دادنش

فلسفه را بچشیم

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *